Вицешампионот на Шпанија, тимот на Барселона, доби голема конкуренција во актуелниот шампион на Англија, тимот на Челзи, кога е во прашање потписот на италијанскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Марко Верати.

Челниците на лондонските “сини” се убедени дека се потребни околу 80 мил. фунти за да се осигураат услугите на поранешниот фудбалер на Пескара.

Сепка, поголемиот дел од француските медиуми се убедени дека Верати нема да ја добие потребната дозвола за да ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок.