x

Лион триумфално во Париз за да го симне ПСЖ од врвот на табелата во Лига 1 (ВИДЕО)

psg-lyon-1

ПСЖ го загуби големото дерби со Лион на домашен терен со 1:0 и ја загуби првата позиција на табелата во француската Лига 1. Со голот на Кадевере уште во првиот дел од мечот, Лион успеа да го освои трите бода на „Паркот на Принцовите“ и да се израмни со Лил на првите две места на табелата со по 29 освоени бода по 14 одиграни средби.

ПСЖ по вечерашниов пораз е на третото место со бод помалку од лидерите.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата