x

Лингард си оди, заинтересирани три клуба

jessie-770x526

Џеси Лингард многу веројатно го одигра своето во МАнчестер Јунајтед. Одамна не е првиот напаѓач на клубот, неговиот скор е ужазен и редно е да го ослободи местото на некој поефинаксен.
Тренерот Солскјер го става на листата на шестемина на кои нема да смета следната сезона и со тоа и официјално клубот ќе ги сослуша заинтересираните страни околу продажбата на Лингард.

Дефинитивно засега има заинтересирано три клуб. Тоа се Њукасл, италијанска Рома но и бундеслигашот Борусија Менхенгладбах. Лингард ќе настапи за Јунајтед уште на завршницата на Лигата на Европа, а потоа веројатно ќе мора да го одбере својот нов клуб.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата