x

Ликовите од „Саут Парк“ му даваат поддршка на Бостон и сите носат маски (фото+видео)

denver-saut-park

НФЛ клубот Денвер Бронкос за мечот со Тампа Беј ги наполни трибините на стадионот со ликови од популарната сатирична анимирана серија „Саут Парк“. Ерик Картман, Стен Марш, Кајл Брофловски и Кени Мек Кормик… се на трибините. И што е впечатливо сите носат заштитни маски.

„Саут Парк“ е опстојува на телевизиските екрани во Соединетите Американски Држави веќе 23 сезони.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата