x

Ливерпул не запира на патот кон титулата, го совлада и Ватфорд на „Енфилд“ (ВИДЕО)

Ливерпул со крупни чекори граби кон титулата во Премиерлигата, откако денеска оствари нова победа во првенството, совладувајќи го Ватфорд со 2:0.

„Црвените“ победија благодарение на двата гола на Салах, а ВАР им поништи и уште еден. Со тоа за момент, избраниците на Јирген Клоп ја зголемија разликата од конкурентите, и сега ќе чекаат нивен кикс, односно на Лестер и на Сити.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата