x

ЛЕ – 1.квалификациско коло: Шкупи против Нефчи, Ренова со Алашкерт, а Шкендија на мегдан со Сумгаит!

nasi-liga-evropa

Познати се сите противници на нашите екипи во првото квалификациско коло во Лигата на Европа.

Шкупи ќе ги одмери силите со Нефчи, тим од Азербејџан, Ренова ќе игра против ерменскиот Алашкерт а на Шкендија и се падна Сумгаит од Азербејџан.

Сите три македонски екипи ќе бидат гости во првото квалификациско коло во Лига Европа. 

Мечевите како што е познато се играат на 27 август.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата