x

ЛЕ – квалификации 2.коло: Ренова дома со Хајдук, Шкендија ќе гостува кај Ашковски и Бабунски!

nion-liga-evropa

На Ренова во 2.квалификациско коло во ЛЕ и се падна Хајдук, еден од најголемите и најпознати клубови на Балканот. Добро е тоа што на 17 септември “гипсарите“ ќе играат на свој терен, и секако дека не се без шанси ако се знае дека се игра на свој терен. Секако, подобро Хајдук отколку еден Волфсбург.

Да потсетиме дека пред неколку години “билите“ го елиминираа Хоризонт Турново.

Додека Шкендија одново ќе гостува, и тоа кај Ботошани, тим од Романија за кој играат Ашковски, некогашен играч на тетовци, и Давид Бабунски.

Шкендија и на овој меч важи за фаворит на хартија, барем според квалитетот. Иако подобро ќе беше тој еден меч да го играше дома.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата