x

Лестер сигурен на гостувањето кај ВБА, два гола на Варди

vardi-gol

Лестер во доминатна игра во текот на сите 90. минути од мечот, беше подобар од ВБА, и на крајот го совлада со 0:3.

Варди постигна два гола од пенал, додека стрелец на првиот гол беше Кастање.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата