На денешен ден, пред 27 години, Лепа Брена и Слободан Живојиновиќ, се венчале во Белград. Како за потсетуваење, тоа било свадба за паметење која ја направиле во еден луксузен хотел, на која присуствувале над 600 гости.

По повод годишнина од брак Лепа Брена се огласила на својот Инстаграм профил и му го честитала на својот сопруг овој ден

– Среќна годишнина – напишала таа, објавувајќи ја сликата од нивното венчање.

 
 
 
View this post on Instagram

Happy anniversary??❤️??#srecnazena #pazikomezavidis #udjislobodno #bolisineprolazis ?❤️?

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) onDec 7, 2018 at 1:17am PST