x

Ленс со втора победа од два меча, го совлада Лориент со гол со ножички! (ВИДЕО)

lens

Откако го совлада тимот на ПСЖ во петокот, екипата на Ленс успеа да дојде до нова победа во францускиот шампионат. Овој пат на гостински терен го совлада Лориен со 2:3. Медина постигна еден од головите, кој беше прекрасен со ножички.

Во другите мечеви, Лил го совлада Мец со 1:0, Анже дојде до победа над Рем со 1:0, Брест на гости го совлада Дижон со 0:2, Ним загуби дома од Рен со 2:4.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата