x

Лена верен на Струга Трим Љум

Искусниот играч за врска Нијас Лена и натаму ќе биде дел од тимот на Струга Трим Љум. Прволигашот се пофали со информацијата дека е потпишан нов договор и дека и натаму Лена ќе го предводи клубот во нова прволигашка битка.

Со ова Трим Љум завршува уште една важна работа во однос на идната сезаона, затоа што покрај стандардните од минатото првенство доведени се неколку искусни и проверени засилувања кои на Струга како тим ќе му го донесат потребното искуство кое очигледно фалеше минатата сезона.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата