ОВЕН

Може да очекувате стабилна ситуација на работното поле, не би требало да имате грижи. Вљубени сте во една посебна личност кон која чувствувате голема доза на привлечност. Проблеми со главата и очите.

БИК

Пред вас е одличен период доколку соработувате со странство, а може да се надевате на добра комуникација со Риба. Се чувствувате многу добро крај саканата личност, ако сте во брак, денот е добар. Ќе ви годи повеќе сон.

БЛИЗНАЦИ

Водете сметка на работното поле, бидејќи може да имате караници со млади соработници или со некое машко лице. Надевајте се на добар однос со партнерот. Чувајте се од повреди.

РАК

Доколку сте на раководна функција, може да очекувате стабилна ситауција. Ако не сте, наскоро ви се отвора можност. Личност родена во знак Вага константно ви бега кога е љубовта во прашање. Добро здравје.

ЛАВ

Ве очекува добра прилика за живот и работа во странство. Очекувајте големи и важни промени. Нагло се ладите од личност која до вчера сте ја чувствувале за многу блиска. Водете сметка околу циркулацијата.

ДЕВИЦА

Пред вас е подобрување на материјалната ситуација, преку дополнителна работа или некоја скриена заработка, а можеби и наследство. Потајно сонувате за една личност која оставила посебен впечаток на вас. Водете сметка околу високиот притисок.

ВАГА

Пред вас е поволен ден за склопување на партнерство. Ќе имате среќа во тоа. Очекувајте дека саканата личност ќе биде посветена на вашиот однос. Внимавајте на бубрезите.

ШКОРПИЈА

Големиот број на работните обврски не ви претставува никаков проблем затоа што на време добивате помош. Проблеми нема. Нема и натаму нови случувања. Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува одличен ден. Доколку се занимавате со некоја работа која е врзана со работа со деца, пред вас е успех. Нова врска со личност која се појавила случајно, ви го менува вашиот живот. Спортувајте.

ЈАРЕЦ

Паралелната работа засега функционира подобро од некогаш. Можно е да размислувате за некои други вложувања. Почетокот на заедничкиот живот со саканата личност почнал онака како што сте очекувале и посакувале. Добро здравје.

ВОДОЛИЈА

Неповолен ден за работа ве очекува. Можно е да имате некои проблеми во комуникацијата со соработниците. Ако сакате да останете во добар однос со саканата личност, потребно е да поработите на толеранцијата. Проблеми со кичмата.

РИБИ

Ако сте планирале патување во странство, подобро да го одложите за да не дојде до компликации. Може да имате интересна комункација со личноста која ви се допаѓа. Проверете го нивото на холестерол во крвта.