x

КФСМ нема да биде домаќин на ЕП, ФИБА ги одложи сите првенства до 16 години

Поради пандемија коронавирус, ФИБА донесе одлука да ги одложи речиси сите активности предвидени за ова лето. Ова лето треба да биде исполнето со настапите на најмладите. Добро е познато дека Македонија доби организација на ЕП А Дивизија за кошаркари до 16 години кое треба да се одигра од 14 до 22 август во нашиот главен град. Но, истото нема да се одржи оваа година.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата