x

КФСМ е на потег, чартер-лет е единственото решение за враќање

trening

Македонската кошаркарска репрезентација нема да ги одигра дуелите со Русија и Естонија овој ноември поради позитивни случаи на Ковид-19 во своите редови.

Нашите момци останаа заглавени во Талин, во карантин, во консултации со ФИБА и естонските власти се бара начин како да се делува и кои чекори да се превземат.

За да нашите кошаркари не останат во Талин, тие со помош на нашите власти, и фобра волја на федерацијата со чартер лет можат да се вратат во Скопје, во спротивно ќе мора да останат во Естонија.

Во текот на денот го очекуваме планот на претседателот Перо Антиќ и целосното раководство.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата