x

Кутињо се враќа во Барса, Алкантара бара трансфер

coutinho-thiagoalcantara

Фелипе Кутињо нема повеќе да биде дел од тимот на БАерн Минхен туку ќе се врати во неговиот матичен клуб Барселона. Во Минхен е одлучено дека Кутињо не е вреден да се откупи, затоа што не покажа доволно за да се потрошат милионите кои се впишани во неговиот договор, па така да сега Барселона повторно што се вели ќе му бара чаре.

Од друга страна пак, Тиаго Алкантара во разговор со управата дефинитивно рекол дека нема намера повеќе да настапува за Баерн и дека во моментов потребен му е нов предизвик во кариерата.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата