x

Куртоа како Ф1 пилот со одличен настап на виртуелното ГП на Бахреин (ВИДЕО)

Белгискиот голман од екипата на Реал Мадрид, Тибо Куртоа, стана учесник во виртуелната Формула 1 трка организирана од Veloce eSports.Тој беше еден од учесниците на ГП на Бахреин кое се возеше онлајн викендов и кое беше еден вид замена за сезоната која се уште не е започната.

Голманот на Реал Мадрид заврши на 13-та позиција во првата, а во втората трка беше на 12. место.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата