Но, на целата белја се надоврза и некоја вирусна инфекција, па мораше да го пропушти натпреварот од Лигата на шампионите со Мотор Запорожје.

Ситуацијата излезе дека не е наивна, па од клубот потврдија дека тој нема да патува ниту во Москва, а најверојатно нема да игра ниту на 18 октовмри во Скопје со екипата на Горење во рамките на СЕХА лига.

Мошне веројатно нема да биде ниту на располагање на Раул Гонзалез за тренинг со македонската репрезентација. Враќање на теренот е за очекување на напреварот со Чеховски медведи што ќе се игра во Скопје. Таа средба е закажана за 4 ноември.