Фотографија од Вељко Ражнатовиќ и Аца Лукас објавена на Фејсбук се надоврзала на “Инстаграм војната“ која гори откако Јелена Карлеуша срамно ја предизвикала својата колешка на социјалните мрежи.

Имено, осамна нова фотографија на социјалната мрежа Фејсбук на Вељко Ражнатовиќ од роденденската прослава од која се тресе естрадата. Дополнителен потрес предизвикаа Вељко во друштво на  Лукас искоментар:

– Ку*вите ние ги мо*аме

Пеачката Цеца веднаш се огласила на Инстаграм со коментар дека нејзиниот син Вељко нема Фејсбук.