Американскиот актер Кристијан Слејтер (50), кој стана познат по улогите во филмовите „Интервју со вампирот“ и „Скршена стрела“ и во серијалот „Господин Робот“, со сопругата Британи Лопез (31) доби ќерка, пренесува „Пипл“.

На Господин Робот ова му е трето дете, а на неговата помлада сопруга ѝ е прво. Кристијан има син, Јаден (20) и ќерка, Елиана (18), кои ги доби во брак со неговата поранешна сопруга Рајан Хедон (48).

Кристијан и Британи се венчаа пред шест години далеку од очите на јавноста, а се запознаа на одмор на Флорида.

извор: Makfax