x

Кризата ќе го погоди и Јувентус, Роналдо има две опции

Голем број на европски клубови се најдоа во големи финансиски проблеми, откако сезоната беше прекината поради пандемија коронавирус. Засега нема најави кога ќе спортистите ќе се вратат на терените.

Се предвидува дека финансискиот удар од кризата ќе го зафатат и клубовите кои се дел од европските лиги, ќе загубат богатство поради прекинување на сезоната.

„Il Messaggero“ пишува меѓу нив е Јувентус, може да остане без голем број на ѕвезди. На прво место е Кристијано Роналдо, кој е најплатен играч на Апенините.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата