Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 25-годишник од овој град кој се товари за кривично дело „тешка кражба“.

Како што информираат од МВР, пријавениот во периодот од 15. септември до 06. октомври годнава со подесен клуч извршил тешка кражба од куќата на неговиот татко во село Јанчиште и одзел пари.

 

извор: Makfax