Гевгелиската полиција поднесе кривична пријава против 59-годишник од Стар Дојран, поради сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Како што информираат од МВР, во текот на 2018 година, пријавениот без правен основ започнал со изградба во водите на Дојранското езеро, односно истиот изградил насип со камено–бетонски ѕид со намера да добие дополнителен простор во неговата парцела.

 

извор: Makfax