Русија разговара со одредени држави за повторно отворање на границите кои беа затворени поради пандемијата на коронавирус, но досега не се донесени конкретни решенија, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува ТАСС

„Контактите продолжуваат со одредени држави, но досега не се донесени конкретни решенија“, рече Песков.

извор: Makfax