На 20.05.2020 во 15.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на ул.„Радован Цониќ“, по претходно недоразбирање, Н.И.(39) од Тетово со остар предмет му нанел убодна рана во пределот на левата рака на Ч.Л.(40) од Тетово. Околу 17.55 часот Н.И. сам се пријавил во Полициска станица Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.