x

Кралска понуда: Перез со 120 милиони евра по Мбапе, ни евро повеќе!!!

perez-i-transfer

Следното лето, барем на трансфер пазарот, главен момент треба да биде преселбата на Килијан Мбапе од ПСЖ во Реал Мадрид. Не е тајна дека спектакуларниот напаѓач е голем фан на “кралевите“ и дека еден ден сака го носи белиот дрес на Реал. Исто така и Флорентино Перез, првиот човен на “кралевите“ посакува што побргу да се случи овој трансфер.

Па така Реал, односно Дон Флорентино издвоил 120 милиони евра, сума која некаде во април – мај има намера да му ја понуди на ПСЖ за отштета со цел да ги одоброволи “светците“ да го пуштат својот најдобар играч.

За Перез ова е официјална понуда, и напоменал дека тој нема намера да даде ни евро повеќе.

Ќе биде во стилот земи или остави.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата