x

Кошаркар на МЗТ направи трансфер во Галатасарај!

Младиот турски кошаркар Раџип Атар си замина од МЗТ и се врати во својата таковина, каде потпиша за гигантот Галатасарај. И покрај настојувањата, Атар не успеа да се наметне кај стручниот штаб на “металците“, инаку тој се пријави и на годинашниот драфт во НБА. Сепак откако ниту еден клуб не се заинтересира за него, младиот центар реши да се врати дома, и да потпише за тимот од Истанбул.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата