x

Кошаркарот на Флорида колабираше на натпревар (ВИДЕО)

kejonti-dzonson

Кошаркарот на универзитетот Флорида, Кијонти Џонсон, колабираше на последниот меч на неговиот тим, и итно беше пренесен во болница. Неговата состојба е критична но стабилна, барем така пренесоа медиумите, а причината за колабирањето на Џонсон се шпекулира дека е последица од коронавирусот. Џонсон бил заразен од вирусот пред сезоната, па медиумите шкепукираат дека ова е последица на ослабениот организам.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата