x

Костадинов во тимот на колото во Словачка

fg6fbbzirxdvxi6jfjleig_tihomir-kostadinov

Македонскиот репрезентативец, Тихомир Костадинов по ремито (1-1) Дунајска среда и постигнатиот гол се најде во тимот на колото во шампионатот во Словачка.

Интернационалецот по подолго време се запиша во листата на стрелците, а со оглед на тоа дека се враќа по операција ова е одлично за него. Костадинов погоди во 51. минута за 1-0, но противникот успеа да израмни.

Ружомберок се наоѓа на шестото место на табелата во Словачка.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата