Вчера на влез во земјава на Meѓународниот аеродром Скопје, бил приведен косовски државјанин.

Од МВР информираат дека при извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција на А.Б.(40) од Косово, било констатирано дека од граничните шведски власти му бил одбиен влезот и бил вратен назад во Р.С.Македонија, поради тоа што користел фалсификувана норвешка шенген виза за влез во ЕУ.

Тој бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

извор: Makfax