Државјанин на Косово, почина во сообраќајна несреќа на булеварот „Никола Карев“.

МВР соопшти дека 48-годшниот Ш.Х. со својот „мерцедес“ удрил во бетонска бандера.

По несреќата лицето било пренесено на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде била констатирана смрт.

 

извор: Makfax