x

Корона и во Барселона!

barselona-logo

Како што официјално соопштија од прес-службата на Барселона, во клубот имало позитивен играч на Ковид-19.

Олеснителна работа за каталонскиот гигант е што не станува збор за фудбалер кој е во комбинација за петочниот дуел во рамиките на четвртфиналето во Лигата на шампионите против Баерн Минхен, туку еден од деветмина кои се подготвуваат за новата сезона.

Од каталонскиот гигант велат дека позтивниот немал контакт со првотимците и дека истиот играч чие име не се открива е пратен во самоизолација.

Ова е нов случај на корнавирус во шпанскиот фудбал по Валенсија и Атлетико Мадрид.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата