x

Коронавирус и во Баерн Минхен

baern-e1600984105261

Лоша вест за Баерн Минхен пред утрешната средба против Атлетико Мадрид во првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите. Во таборот на баварскиот состав има еден позитивен играч на Ковид-10.

Станува збор за Серж Гнабри, тој е во изолација. Покрај дуелот со Атлетико Мадрид, тој ќе го пропушти и мечот со Ајнтрахт во Бундес-лигата.

Тој беше во стартниот состав на сите натпревари, против Шалке постигна хет-трик.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата