x

Коронавирус во Реал Мадрид

real-fabien-kozer

Кошаркарот на Реал Мадрид, Фабиен Козер е позитивен на коронавирус. Оваа информација денеска ја соопштија од таборот на „кралскиот“ тим.

Поради ова, дуелот меѓу Реал Мадрид и Балбао во рамките на Лига Ендеса е одложен, сите членови одново ќе мора да бидат тестирани.

Козер оваа сезона одигра два меча во Евролига и три во домашниот шампионат.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата