Таа имаше во план да ја круниса својата љубов во брак, но плановите очигледно се промениле.

Пејачката Џенифер Лопез во гостувањето на интернет-шоуто Ellen DeGeneres Show изјави дека заедно со нејзиниот дечко Алекс Родригез не утврдиле датум за нивниот посебен ден поради пандемијата.

„Всушност, тоа влијаеше малку, па ќе видиме што ќе се случи  сега. Искрено, навистина не знам што ќе се случи сега “, рече Лопез.

Двојката, како и многу други, го поминуваат своето време во карантин во Мајами со своите деца. Алекс има две ќерки поранешната врска, Наташа и Ела, додека Џенифер Лопез е мајка на близнаците Ема и Максимилијан.