x

Кораби триумфално од Тетово, Тетекс не реализираше пенал

korabi

Кораби дојде до победа во првиот натпревар од втората лига запад. Денеска тимот од Дебар го совлада Тетекс среде Тетово со 0:2.

Со головите на Муца во 45. минута и на Алексовски во 85. минута, гостите стигнаа до трите бода. Скендери во 68. минута промаши пенал за Тетекс, и со тоа голема можност да израмни во тие мигови.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата