x

Константин Василјев: Македонија нема слаби страни!

vasijev

Во пресрет на утрешниот дуел во Талин меѓу Естонија и Македонија во Лигата на Нации, поопладнево свој коментар за дуелот даде и најискусниот во таборот на Естонците, Константин Василјев. Тој има 125 настапи за својата земја, постигнал 25 голови, а сега игра за Флора…

Македонија нема специфични слабости, немаат слаби страни, каде што можеме да им наштетите. Секако дека го имаме нашиот квалитет, имаме неколку брзи играчи мои можат да дадат гол. Се е тоа дел од фудалот, понекогаш головите доаѓаат од чудни ситуации. Мора да имаме желба за позитивен резултат“ истакна искусниот репрезентативец на Естонија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата