x

Колку сме, толку сме, подготвени за нова победа сме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

reprezentacija-trening-vo-nikozija-pred-ermenija-1

Од Никозија, Кипар – Огнен Дојчиновски

ФОТО: Игор Паневски

Македонскиот национален тим, вечерва го одржа официјалниот тренинг на „ГСП“ стадионот во Никозија, пред утрешната пресметка со Ерменија, важна за изгледот на табелата во Лигата на Нации, и евентуален пласман во Б групата.

Факт е дека Македонија ќе биде ослабена на дуелот, без Димитриевски, Адеми, Спировски, Николов, Елмас, Пандев… Меѓутоа и оние кои се тука, ќе го дадат максимумот за нова победа.

Сите тренраа максимално, нема откажувања, и сите ќе конкурираат за настап на утрешниот меч.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата