На социјалните медиуми во Иран, почнаа да кружат видео снимки на кои може да се забележат граѓани кои се собраа на улиците во знак на протест поради колапсот на државната валута, како и други економски проблеми со кои се соочува земјата.

На видео снимките кои се појавија на социјалните мрежи, се гледаат десетици демонстранти во градот Гохардаш, западно од Техеран.

извор: Makfax