x

Кокорин на пролет во Фиорентина

b

Големата но пред се контроверна руска фудбалска звезда Александар Кокорин е на мета на тимот на Фиорентина. Калчолигашот игра лошо сезонава, се планира да се донесат нови имиња зимава, а едно од можните е Кокорин кој по лошиот изминат период и престојот во затвор(!?) сега се фокусира повторно да биде екстра на фудбалски план.
Неговите квалитети никогаш не беа спорни, тука нема дилеми, но неговиот лош карактер и непрофесионализам, пред се надовр од теренот направија тој да биде мета за скандали, а не за богати фудбалски понуди. Сепка, Фиорентина очигледно дека верува на во моментов играчот на Спартак Москва кој има 29. години и нема интернационално искуство со играње надвор од Русија до сега.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата