Познатите личности зборуваа отворено во јавноста за нивните први сексуални искуства. Така синот на фолк дивата Цеца,  боксерот Вељко Ражнатовиќ пред неколку години во емисијата „Амиџи шоу“ откри на колку години ја изгубил невиноста и како се сеќава на тоа искуство.

Не беше убаво искуство, што беше потрауматично. Имав 12-13 години, а таа имаше 16 години. Се случи во машкиот тоалет и веднаш после тоа ја повикав мајка ми и и реков: Мамо, се случи”, рече Ражнатовиќ.

Водителот Огњен Амиџиќ ја изгубил невиноста на 15-годишна возраст.

Според мое мислење, ги искусив моите први ** на возраст од 15 години. Потоа верував дека имав секс, но сега, кога ќе размислувам за тоа малку подобро, мислам дека направив сè освен тоа. Се сеќавам дека повикав пријателка од средно училиште,  во станот, кога моите не беа дома и тогаш правевме нешто што не можеше да се брои на кој било начин “, рече еднаш Огњен.

„Губењето невиност е трауматско искуство, затоа што тогаш завршувате еден живот и започнувате друг. За мене беше убаво за прв пат, а јас ја изгубив невиноста на 16-годишна возраст. Бев толку заљубена во тоа момче што само сакав да му се дадам на него, долната граница беше 16 години и морам да кажам дека едвај чекав доволно за да уживам во тоа “, рече Сузана.

Фолк ѕвездата на стара Југославија Весна Змијанац ја загубила својата невиност со наставникот по математика.

„Јас ја имав својата прва сексуална врска со наставникот по математика, мојата тајна љубов, кога одев кај мајка ми во Виена размислував кого едвај чекав да видам кога ќе се вратам“, откри Весна во една пригода.

Цеца Ражнатовиќ чекала да стане возрасна личност па да ја изгуби невиноста.

„Ја изгубив невиноста на возраст од 18 и пол години. Од оваа далечина, сè е во мојата убава меморија“, рече пред неколку години фолк дивата