x

Ковид-19 прави проблеми: Исланд не може против Англија, закажан е итен состанок

island

Натпреварот од А дивизија во Лига на Нации меѓу Англија и Исланд е под знак прашалник, можно е да не се одигра следната недела.

Власта во Велика Британија им забрани влез на сите од Данска, дури и на спортистите, ако тоа го сторат ќе мора да минат карантин од 14 дена.

Поради ова премиер-лигашките екипи се плашат да ги пуштат своите репрезентативци, можат да останат без нив подолг период.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата