x

Ковид на големо за враќа во Серија А, двајца позитивни во Фиорентина

kovid

Очигледно дека коронавирусот не е минато за Италијанскиот фудбал. Напротив, ќе прави големо проблеми повторно. И веќе и ги прави.

Фиорентина објави предмалку дека двајца нејзини фудбалери се позитивни. Тоа се Ерик Пулгар и Симоне Гидоти.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата