Клима уред предизвика пожар во Скопје. Како што информираат од Противпожарната бригада на Град Скопје, синоќа во 22 часот избувнал пожар од запален клима уред на улицата ,,Перо Наков” бб во Скопје. Пожарнирот бил изгаснат во 22.40 часот и било интервенирано до едно возило и четворица пожарникари.

извор: Makfax