x

КИПАР: Трајчевски поцрвене, Гачевски ќе почека на деби

trajcevski

Душко Трајчевски доби црвен картон (два жолти картони) за Докса во дуелот со Олимпијакос Никозија. Повремениот македонски репрезентативец доби исклучување во 51. минута, но неговиот тим издржа и славеше со 1:2. На голот беше Дамјан Шишковски.

Филип Гачевски ќе почека на деби во тимот на Енозис. Тој се најде на клупата, а неговиот тим загуби од Неа Саламис.

АЕК Ларнака со Спировски и со Мојсов во составот, играше без голови на гостувањето кај Кармиотиса.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата