Ако некој е подготвен сите свои приватни работи да ги сподели со јавноста, тогаш тоа е Ким Кардашијан, а последна во низата исповеди е онаа во која старлетата откри како после породувањето ја вратила старата силуета.

Имено, при бременоста Ким се здебели 28 килограми, а осум месеци потоа ги изгуби речиси сите. 

Тајната е во една посебна салата која има само три состојки : листови спанаќ, пилешко на скара и фета сирење со дресинг.

Едноставно, здраво, хранливо и вкусно и на крај ефективно. Вистинска бомба!