Риалити ѕвездата Ким Кардашијан дизајнираше мидер кој се распродаде за само неколку секунди по лансирањето. Се проценува дека заработила два милиони долари.

Производот „Скимс“ предизвика многу лоши коментари по првичното лансирање, па многумина беа изненадени од брзата продажба. Мидерот што Ким го продава може да се купи во различни бои и форми и го истенчува телото.

Ким Кардашијан носи мидер под скоро сите фустани.

извор: Makfax