x

Кизиќ во елемент, ја спушти ролетната (ВИДЕО)

kizic-e1581788421214

Марко Кизиќ доби шанса на дуелот против Фленсбург. Има две интервенции, и двете во вистинско време. 19-годишниот голман на Вардар 1961 е изненадување на противникот, но не и за македонската јавност. При 11-10 имаше прекрасна интервенција.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата