x

Кедира одбива да го раскине договорот со Јувентус

kedira-e1601360378886

Германскиот интернационалец Сами Кедира не сака да го раскине предвремено да го раскине договорот со Јувентус додека целосно не си ја добие платата пропишана во договорот. Според „Скај Италија“ 33-годишниот фудбалер нема намера да го напушти Торино пред истекот на договорот во јуни 2021 година.

Јувентус го притиска Германецот да си оди ова лето и притоа да се откаже од 6 милиони евра колку што му следуваат за последната година од договорот. Но Германецот си ги сака и тие пари.

Германецот е со „бјанконерите“ од 2015 година кога го напушти Реал Мадрид како слободен играч. Ова лето беше интересен за ПСЖ но немаше ништо конкретно.

Претходно неговите соиграчи од Јувентус Гонзало Игуаин и Блес Матуиди раскинаа со италијанскиот шампион и заминаа во Интер Мајами во американската МЛС.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата