x

Кедира во врска со член на Баерн Минхен

Германската јавност веќе извесен период на големо шпекулира дека звездата на Јувентус и германски репрезентативец Сами Кедира е во врска со првотимецот на женскиот клуб Баерн Минхен, интернационалката Мелани Лополц.

Шпекулациите започнаа уште минатата година кога Лополц настапи за Германската репрезентација, а Кедира се појави на трибините во градот Регензбург каде што се играше мечот против Чиле.

Што е уште поважно, Лополц го направи трансферот на соништата што се вели, на лето се сели во тимот на Челзи.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата