x

Катар промовираше уште еден стадион за мундијалот 2022 (ВИДЕО)

stadion

Стадионот со име Ахмад Бин Али е најновото грандиозно здание кое го дочека светлината на денот и кое е промовирано од страна на Катар домаќинот на следниот фудбалски Мундијал во 2022 година.

Домаќинот што се вели од корен ја создава својата фудбалска и не само фудбалска инфраструктура за потребите на овој настан, а како што и самите катарци најавија уште пред години ова ќе биде најспектакуларниот спортски настан некогаш создаден.

Во таа насока нормално се и објектите кои се градат, а како излгеда новиот Ахмад Бин Али стадион погледнете сами.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата